doran rolety
Rolety, Żaluzje, Moskitiery, Markizy
ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR I WYCENĘ TEL. 501 70 90 18
Naszą witrynę przegląda aktualnie 1 Użytkownik

Rolety RKS

Zabudowę rolet w tym systemie należy uwzględnić na etapie projektowania budynku, najlepiej w trakcie wznoszenia ścian, kiedy nie zostały jeszcze wylane nadproża.  W trakcie budowy osadza się pod nadprożem specjalne rolokasety, natomiast na etapie montażu okien prowadnice. Po zakończeniu budowy w dowolnym czasie może być zainstalowane wyposażenie rolety. Widocznymi elementami rolety są jedynie pancerz i prowadnice, które w razie potrzeby mogą również zostać zamaskowane.
Rolokaseta wykonana jest z twardego styropianu, wzmocnionego stalowymi prętami, dostosowano ją do różnej grubości i rodzaju muru, zapewniając optymalne rozwiązanie i czystą architektoniczną koncepcję zabudowy przy zachowaniu skutecznej izolacji termicznej. Rolokaseta stanowi integralną część muru i przystosowana jest do bezpośredniego położenia na niej tynku.

Montaż rolety typu RKS można podzielić na trzy etapy: I etap: zakup i montaż rolokaset – skrzynek nadprożowych, które należy zamontować w nadprożu jeszcze przed wylaniem stropów. II etap: montaż prowadnic razem z oknem. III ostatni etap: zakup i montaż pancerzy rolet wraz z wyposażeniem, co może nastąpić nawet po kliku miesiącach od zakończenia budowy domu. System RKS pozwala na zastosowanie wszystkich typów pancerzy, sterowań i blokad.